Basiory

~*~

Imię: Ainsell.
Pseudonim: Nie ma żadnego.
Płeć: Basior.
Wiek: 6 lat.
Data Urodzenia: 01.05
Stanowisko: Tropiciel.
Charakter: Pytasz o Ainsella? No, dobrze, opowiem ci o nim. Jest to basior, który jest odrobinę zamknięty w sobie przez wydarzenia z przeszłości. To typ wilka, który dowie się o wszystkim pierwszy. Mogę rzec, że jest obserwatorem. Nie uważa, że przyjaźń jest zbędna - wręcz przeciwnie, jednak każda próba zakolegowania się z kimś kończy się fiaskiem, przez co Ainsell się zniechęca. Każda krzywda zachodzi mu w pamięć wyjątkowo mocno, więc radzę dokładnie przemyśleć, co chcesz powiedzieć temu basiorowi, czyli w skrócie jest po prostu bardzo pamiętliwy.
Często posługuje się sarkazmem, a tu tego osobnika bardzo ciężko rozróżnić, czy mówi poważnie, czy używa magicznej mocy sarkazmu. Czasem może być wredny, ale to tylko wtedy, kiedy wyjątkowo mocno zajdziesz mu za skórę. Nie będzie wahał się zmieszać cię z błotem, kiedy usłyszy od ciebie coś niemiłego.
Nie szuka kłopotów. Nigdy. Jednakże nie zawaha się kogoś obronić. 
Nie jest pewny siebie i arogancki, ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest strasznie zmotywowany do działania.  Może wydawać się to dziwne, ale uwielbia wpatrywać się w swoje otoczenie. Nieważne, czy są to drzewa, krzewy, kwiaty, zwierzęta, czy inne wilki. Lubi to robić i to najczęściej niepostrzeżenie, z ukrycia.
Ainsell miał trudne życie, dlatego stara się nie uprzykrzać go innym. On ma swoje sprawy, a reszta ma swoje. Basior ten unika kolidowania się jego planu dnia z planami kogoś innego.
Nie mogę napisać, że Ainsell jest samotnikiem, ponieważ byłoby to okrutne kłamstwo, które może wpłynąć na dalsze poczynania naszego bohatera. Nie jest nim. Samotnikiem jest się ze swojego wyboru, a basior jest nim z innych powodów. Między innymi takich, że większość unika z nim kontaktu. Woli powiedzieć "dziwak" i jak najszybciej się wycofać, co ogromnie wpłynęło na psychikę tego osobnika.
Jest wyjątkowo spostrzegawczy, "od ogółu do szczegółu", jak to można ująć. Bardzo ceni sobie szczerość, ale niekiedy woli by swoje zdanie zachować tylko dla siebie.
Rodzina: Ma młodszą siostrę - Sevię.
Partner: Brak.
Zauroczenie: Brak.
Potomstwo: Brak.
Moce:
 • Ainsell włada nad ogniem. Potrafi wytworzyć małe, błękitne ogniki krążące wokół niego. Używa ich do oświetlania drogi, a także obrony - mogą poparzyć.
 • Kiedy się skupi, potrafi sprawić, by jakiś przedmiot nagle się podpalił. Jest to jednak bardzo męczące i używa tego rzadko. 

Autor - artemisa-wolf

Imię: Occidere
Pseudonim: Occ
Płeć: Basior
Wiek: 5 lat
Data Urodzenia: 21.07
Stanowisko: Szpieg
Charakter: Miły i raczej "poważniejszy" wilk, w młodości z tego powodu był porównywany do elfa. Wbrew pozorom w paczce może być miły i... niestety mało śmieszny. Używa żartów rodem z "Xięgi Humoru", wszystko jest tak suche, że deszcz przestaje padać. Łatwo można go przekupić. Jest trochę wścibski, ale czasem udaje mu się to powstrzymać. Chcesz posłuchać jego żartów? Śmiało! Umrzesz na raka, ostrzegam! Czasem jest głupkowaty, szczególnie kiedy zje jakieś psychotropy. Znasz dobrego dilera? Dogadasz się z nim. Sam nie wie jakim cudem jest szpiegiem, może dlatego, że zna cudowny towar wyostrzający węch? Nie wiadomo. Jest nieprzewidywalnym królikosynem.
Rodzina: Wadera Caeli - zamordowana, ojciec nieznany, rodzeństwo zaginęło.
Partner: Szuka
Zauroczenie: -
Potomstwo: -
Moce:

 • Occidere włada nad wodą, jednak po wypadku ma wiele problemów z używaniem swoich mocy, 
 • może tworzyć kłujące kryształki wody, jest to najmniej męcząca z mocy, 
 • aby przytępić zmysły przeciwników potrafi stworzyć mgłę.
Imię: Indirect
Pseudonim: Indie
Płeć: Basior
Wiek: 5 lat
Data Urodzenia: 24.07
Stanowisko: Obrońca
Charakter: Dość szalony basior, jednak z dobrym poczuciem humoru. Jest raczej kulturalny i spokojny. Zwykle stara się być miły oraz przyjazny dla innych wilków, ale istnieje jeden warunek - drugi wilk musi być dla niego tak samo miły. Nienawidzi szczeniaków, nie wyobraża sobie, żeby niańczyć takiego małego kundla. Czasem woli pobyć sam, to humorzasty basior.
Rodzina: Daleki kuzyn Occidere, matka i ojciec zmarli ze starości.
Partner: Brak
Zauroczenie: Brak
Potomstwo: Brak
Moce:

 • Telepatia
 •  Potrafi poznać nastrój wilka, o którym w danej chwili myśli

Autor - TheShadowedGrimImię: Eric
Pseudonim: Na drugie imię ma Issa, i tak też najczęściej się do niego zwracają.
Płeć: Basior
Wiek: 3,5 lat
Data Urodzenia: 21.06
Stanowisko: Sędzia
Charakter: Jest wyrafinowany, elegancki. Główną sferą zainteresowania Erica jest zbieranie informacji i przekazywanie ich. Jest zmienny i elastyczny. Sprytny i błyskotliwy, lubi intelektualne konwersacje i szybko się nudzi, gdy nie otrzymuje wystarczającej stymulacji dla swojego umysłu. Umie się oddzielać emocjonalnie od innych, dzięki czemu jest obiektywny, ale może być odbierany jako chłodny i zdystansowany. Łatwo zdobywa wiedzę, lecz nie zawsze jest ona głęboka i wyspecjalizowana, gdyż Eric nie potrafi się dłużej koncentrować na jednym zagadnieniu i szybko zmienia zainteresowania. Ciekawość umożliwia mu zdobycie wszechstronnej wiedzy. Potrafi być obiektywny i podejmować racjonalne działania, nie zakłócone emocjami. Ma cięte, nieco ironiczne poczucie humoru. Łatwo rozprasza się, wiele rzeczy zaczyna i nie kończy. Ma skłonność do żonglowania faktami bez głębszego zaangażowania emocjonalnego. Wieczne powątpiewanie. Tendencja do racjonalizowania uczuć. To dowcipny, uroczy, błyskotliwy flirciarz. Niestały w uczuciach. Typ Piotrusia Pana, wieczny chłopiec.
Rodzina: Matki i ojca nie zna, rodzeństwa nie miał.
Partner: Brak, raczej nie szuka... Ale kto wie.
Zauroczenie: Jest taka jedna wadera...
Potomstwo: Brak
Moce:

 • Potrafi zmienić dla siebie lub dowolnych dwóch istot grawitację, tj. przeniesie dla siebie grawitację na ścianę, podczas gdy inni będą stali na podłodze itd. Gorzej, jeśli zmieni grawitację o 180 stopni i wyleci z atmosfery... 
 • Potrafi zamienić duszę/ciało/jakąś część ciała jednej istoty z duszą/ciałem/itp. innej. 
 • Manipuluje falami dźwięku, może 'zagrać' jakąś melodię, uderzyć w kogoś/coś falami dźwięku, rozbić coś dźwiękiem itp. Dzięki drganiom wyczuwa, kiedy ktoś kłamie, potrafi mówić głosami innych, a także porozumieć się ze zwierzętami czy rozpalić ogień. Wszystko, co związane jest z falami dźwiękowymi, drganiami itd.


Imię:  Xperion.
Pseudonim: Nie uznaje skrótów.
Płeć: Basior.
Wiek: 7 lat.
Data Urodzenia: 24.06
Stanowisko: Zabójca.
Charakter: Xperiona da się opisać jednym słowem - inny. I to byłby cały jego charakter. Myśli inaczej, mówi inaczej, robi wszystko inaczej. 
Pomimo tego, że nie wygląda na sympatycznego, na pewno nie rzuci ci się do gardła przy próbie kontaktu. To, że jego wizerunek nie jest podobny do przytulanki, to można z nim normalnie porozmawiać. Czasem rzuci sarkazmem, ale w głębi jest miłym basiorem. Pomocny, czasem trochę samolubny, ale takie przypadki należą do rzadkości. Jest bardzo uparty, co może być dla niego zgubą. Jest to basior doświadczony, zostawił już lata młodości, jak i szczenięce wybryki. Jest bardzo opanowany i ciężko go wyprowadzić z równowagi, chociaż każdy ma jakieś granice. Xperion również je ma. 
Woli raczej trzymać się na uboczu, chociaż towarzystwem nie gardzi. Lubi spokój, choć niegdyś dzień bez ryzyka stracenie życia, to dzień stracony. Wielu twierdzi, że nie ma on za grosz szacunku do innych, ale to nieprawda. 
Rodzina: Wstyd przyznać, ale rodziców nie pamięta.
Partner: Na razie raczej  nie.
Zauroczenie: Chyba nie.
Potomstwo: Brak.
Moce:
 • Ma pewną zdolność, niesamowicie przydatną - potrafi przewidzieć, co dane stworzenie zaraz zrobi. Oj, żebyście wiedzieli ile razy ta umiejętność ratowała jego zad...
 • Potrafi stawać się niewidzialny, bardzo pomaga mu to w polowaniu.
 • Teleportacja - Na razie są to jej początki, potrafi przenieść się o parę metrów. Imię: Einel
Pseudonim: Ein
Płeć: basior
Wiek:   3,5
Data Urodzenia: 15.08
Stanowisko: Strażnik Graniczny
Charakter: Einel jest raczej spokojnym basiorem, stara się rozwiązywać problemy pokojowo. Jest kulturalny. Uważa, że każda wadera jest zesłana przez boga, więc jest istotą boską, idealną i trzeba zwracać się do niej z szacunkiem. W obronie swojej watahy jak i jej terenów jest bezlitosny. Stara się być sprawiedliwy, co nie zawsze mu wychodzi. Lubi pomagać innym i uwielbia czuć się potrzebny. Potrafi być szalony i zabawny, ale tylko wtedy, kiedy uważa to za stosowne. Ein jest oddany bliskim i lubi zawierać nowe znajomości.
Rodzina: Opuścił ją dawno temu.
Partner: brak
Zauroczenie:brak
Potomstwo:brak ( marzy o dużej rodzince )
Moce:

 • samozapłon
 • zamyka wilka w klatce z ognia 
 • podpala siłą woli

Imię: Nero
Pseudonim: Nie ma
Płeć: Basior
Wiek: 3 lata
Data urodzenia: 17.04
Stanowisko: Strateg
Charakter: Nero to bardzo honorowy wilk. Jeśli ktoś go zdenerwuje lub upokorzy to będzie na tej osobie się mścił do końca życia. Jest bezlitosny i waleczny jeśli ktoś zaczepnie osobę z watahy. Mimo tego też ma swoje zalety. Ma ogromne poczucie humoru. Potrafi śmiać się ze wszystkiego. Jeśli ktoś potrzebuje jego pomocy, nie zawacha się pomóc. Uwielbia się bawić i biegać. Lubi inne wilki z watahy. Tak jak inni też ma swoje wady. Potrafi być bardzo agresywny ale i tak go lubią takim jakim jest.
Rodzina: Jego rodzice zostali zabici z powodu wścieklizny psów husky którzy zaatakowali ich z głodu.
Partner: Szuka
Zauroczenie: Nikt
Potomstwo: Jeszcze nie ma
Moce:
 • gdy jest wściekły jego łapy są palące 
 • potrafi wytworzyć tornado ale nie aż tak dobrze 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz